77η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΤΟΥ ΗΡΩΙΚΟΥ "ΟΧΙ"
Γιορτή για το έπος του 1940
Το σχολείο μας τίμησε και φέτος την 77η επέτειο του ηρωικού "ΟΧΙ" στις 28 Οκτωβρίου 1940 και της αντίστασης του ελληνικού λαού κατά του φασισμού και του ναζισμού (1941-1944) με μια λιτή και ουσιαστική γιορτή που ετοίμασαν οι μαθητές, υπό την καθοδήγηση των καθηγητών τους κκ. Ουτουντζή Κλεονίκης και Τσιλιγκίρη Αικατερίνης. Παράλληλα ο Διευθυντής του σχολείου κ. Μπίκος Χρήστος απένειμε στους αριστεύσαντες μαθητές της περασμένης σχολικής χρονιάς τα βραβεία και τα αριστεία προόδου.Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της γιορτής που είχε ιδιαίτερη απήχηση στους μαθητές οι οποίοι την παρακολούθησαν με μεγάλη προσοχή!