ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2022
Το "Όχι" των Ελλήνων
Με την καθιερωμένη γιορτή που και φέτος πραγματοποιήθηκε σε κάθε τμήμα από τους υπεύθυνους καθηγητές, τιμήθηκε στο σχολείο μας η 82η επέτειος του "Όχι" και της ηρωϊκής αντίστασης του ελληνικού λαού κατά των δυνάμεων του Άξονα στον Β΄ Παγκόσμιο πόλεμο.Της σχολικής γιορτής προηγήθηκε η επίδοση αριστείων και βραβείων στους αριστεύσαντες μαθητές της περσινής σχολικής χρονιάς από τον διευθυντή του σχολείου κ. Μπίκο Χρήστο και η παράδοση της σημαίας στην σημαιοφόρο και τους παραστάτες.Την τελετή συνόδεψε μουσικά η χορωδία του σχολείου μας η οποία έδωσε τον τόνο, τραγουδώντας επετειακά τραγούδια, υπό τη διεύθυνση της καθηγήτριας Μουσικής κας Στυλίδη Ειρήνης.Συγχαρητήρια τόσο στα παιδιά της χορωδίας και την καθηγήτριά τους, όσο και στους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν για το ήθος και τις επιδόσεις τους τη σχολική χρονιά 2021-2022.Χρόνια πολλά Ελλάδα!